PIZZA MED PEPPERONI OG PAPRIKA

trinesmatblogg.no
Your recipes

Servings: 3

PIZZA MED PEPPERONI OG PAPRIKA

Ingredients

Remove All · Remove Spices · Remove Staples

Export 8 ingredients for grocery delivery

Instructions

Helping creators monetize
Show ad-free recipes at the top of any site

Step 1

Lag pizzadeigen etter oppskriften og la den heve til dobbel størrelse. Lag også tomatsausen etter oppskriften, og la den gjerne stå å trekke litt på kjøkkenbenken, slik at de gode smakene får satt seg. Skjær opp paprika og mozzarella, slik at alt er klart før du setter i gang. Sett bakestålet eller pizzasteinen på midterste rille i stekeovnen på maksimal temperatur (over- og undervarme). Når stålet/steinen har vært i ovnen i ca. 30 minutter etter at termostaten slo seg av – kan du sette i gang å bake ut pizzaen(e). Har du verken bakestål eller bakesten kan du selvsagt benytte stekebrettet fra stekeovnen.

Step 2

Ha deigen på melstrødd underlag og kjevle den tynt utover. Jeg foretrekker deretter å legge deigen på en pizzaspade (husk å gni den inn med litt hvetemel før du legger deigen forsiktig oppå). Fordel pizzasaus, paprika, pepperoni og mozzarellaost over deigen, og la deretter pizzaen umiddelbart gli ned på det varme bakestålet/pizzasteinen. Beveg eventuelt spaden litt frem og tilbake for å forsikre deg om at pizzabunnen glir på melet slik at den lett kan overføres til bakestålet. Har du ikke bakestål/pizzastein kan du selvsagt steke pizzaen på stekebrettet.

Step 3

Har du ikke pizzaspade kan du legge deigen på et bakepapirkledd stekebrett. La bakepapiret med pizzaen gli ned på stålet/steinen. (Synes du det er vanskelig å få til mens stålet/steinen er i stekeovnen kan du eventuelt ta det ut av ovnen, men husk tykke grytekluter og et varmebestandig underlag, og sett stålet/steinen umiddelbart inn i ovnen igjen. Pass på så du ikke brenner deg!) Etter ca. 3 minutter napper du ut bakepapiret og lar pizzaen steke ferdig. Pizzaen er ferdig når skorpene begynner å få litt farge, sånn ca. etter 6-7 minutter ved steking på 300 grader. Har ovnen din en maksimumstemperatur på 250 grader må du kanskje beregne 10 minutter +/-. Mitt beste råd uansett er å følge med underveis. Du kan lese mer om steking av pizza her.

Step 4

Når pizzaen er ferdigstekt løfter du den ut ved hjelp av pizzaspaden eller et annet egnet redskap. Fordel litt strimlet basilikum over pizzaen og nyyyt umiddelbart, gjerne sammen med et glass god rødvin.

Top similar recipes

Fylt paprika med kjøttdeig og ris-image
trending108 views

Fylt paprika med kjøttdeig og ris

rema.no

3.6

60

Pizza med svampe og pinjekerner-image
trending307 views

Pizza med svampe og pinjekerner

arla.dk

3.0

(7)

Italiensk pizza med salami og basilikum-image
trending88 views

Italiensk pizza med salami og basil...

godt.no

2.9

(60)

Margherita pizza – Klassisk med tomatsaus og mozzarella-image
trending28 views

Margherita pizza – Klassisk med tom...

godt.no

4.9

(12)

Pepperoni Pizza-image
trending180 views

Pepperoni Pizza

myrecipes.com

3.5

(2)

12 minutes

Pepperoni Pizza-image
trending782 views

Pepperoni Pizza

tastesbetterfromscratch.com

5.0

(2)

10 minutes

Pepperoni Pizza-image
trending370 views

Pepperoni Pizza

culinaryhill.com

5.0

(1)

23 minutes

Pepperoni Pizza-image
trending240 views

Pepperoni Pizza

tasteofhome.com

5.0

(5)

30 minutes

Krämig belugapastasås med paprika-image
trending126 views

Krämig belugapastasås med paprika

undertian.com

40

Risengrød med kanelsukker og smørklat-image
trending516 views

Risengrød med kanelsukker og smørkl...

arla.dk

4.0

(797)

Linsegryte med chili og ingefær-image
trending142 views

Linsegryte med chili og ingefær

meny.no

4.3

(28)

30 minutes

Mocktail med honning og ingefærøl-image
trending92 views

Mocktail med honning og ingefærøl

matprat.no

5.0

(3)

Laks med kokos og lime-image
trending284 views

Laks med kokos og lime

matprat.no

5.0

(6)

Biff med søtpotetchips og squash-image
trending311 views

Biff med søtpotetchips og squash

matprat.no

5.0

(2)

Grønnsakslasagne med selleri og søtpotet-image
trending366 views

Grønnsakslasagne med selleri og søt...

toro.no

40 minutes

Grillspyd med laks og grønnsaker-image
trending232 views

Grillspyd med laks og grønnsaker

meny.no

5.0

(2)

15 minutes

Pinnekjøtt med kålrabistappe og poteter-image
trending171 views

Pinnekjøtt med kålrabistappe og pot...

gilde.no

210 minutes

Chiapudding med pasjonsfrukt og kokos-image
trending104 views

Chiapudding med pasjonsfrukt og kok...

matprat.no

4.8

(169)

Omelett med sopp og bacon-image
trending168 views

Omelett med sopp og bacon

rema.no

4.8

30